جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان خوزستان(آزمایشی)

city
   
 
  • سازمان در یک نگاه

   سازمان در یک نگاه

   پیوند تولید و تجارت و تشکیل وزارت صنعت، معدن و تجارت، سرآغاز حرکتی جهادگونه در راستای دستیابی به اهداف چشم انداز 20 ساله کشور است.
   تصمیم مدبرانه یکپارچه سازی سیاستگذاری تولیدی - تجاری تحت لوای مدیریت واحد، ضمن ایجاد فضای مناسب برای استفاده بهینه از ظرفیت های ملی، ایجاد امنیت سرمایه گذاری و انسجام در سیاست های تولیدی - تجاری از طریق رفع تعارضات، کاهش زمان انجام فعالیتهای اداری و همسویی در سیاست ها به تصمیمات سریع تر و اثربخش تر منجر خواهد شد.
   بخش های صنعت و معدن و بازرگانی کشور با پشت سرگذاشتن تجربه هایی همچون بحران مالی جهانی، تحریم های اقتصادی بی سابقه و هم چنین اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به سطحی از بلوغ برای عبور از مرزهای داخل و حضور در بازارهای بین المللی دست یافت.
   اکنون که بناست تا تولید سرچشمه تجارت و تجارت محرک تولید باشد، باید با محور قراردادن تولید، صیانت از بنگاه های تولیدی، ایجاد بسترهای لازم برای متنوع سازی محصولات تولیدی، همسوسازی سیاست های تولیدی – تجاری و تسهیل تجاری و تکمیل زیرساخت های تولیدی - تجاری لازم، امکان ورود تولیدات صنعتی و معدنی در مسیر بازارهای بین المللی و ماندگاری آنها را فراهم آورد.
   براین اساس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان بنا دارد تا حرکت تولید به سمت صادرات یا همان تولید صادراتی را تسهیل نماید.
   تاسیس و بنا نهادن وزارتخانه ای چابک و کارآمد که تحقق آن تنها متکی بر سرمایه های اصلی وزارتخانه جدید یعنی بکارگیری نیروهای ارزشی و متخصص موجود با رعایت اصل شایسته سالاری و هم چنین باز مهندسی ساختارها و فرآیندهای موجود است . بی‌شک گام عملی موثری در راستای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
   در همین راستا بهبود فضای کسب و کار( تولیدی – تجاری )،‌ صیانت حداکثری از نظام تولیدی - تجاری موجود، افزایش رقابت پذیری و کاهش قیمت تمام شده محصولات صنعتی و معدنی،‌ حمایت از توسعه و تقویت تولیدات صادرات گرا از عمده مواردیست که سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان مدنظر دارد.

مجموع بازدیدها : 1,920,554
تعداد بازدید امروز : 799
آخرین به روزرسانی : 20:17  1397/12/28